Suradnja studenata FDMZ-a i udruge Jaglac: Praktična iskustva i podrška zajednici kroz fizioterapiju
15. studenoga 2024. 1 min čitanja
Suradnja studenata FDMZ-a i udruge Jaglac: Praktična iskustva i podrška zajednici kroz fizioterapiju Udruga Jaglac, koja djeluje u Orahovici, bila je domaćin trodnevne aktivnosti u kojoj su sudjelovali studenti treće godine prijediplomskog studija fizioterapije Fakulteta za dentalnu medicinu i, inkluzija i rehabilitacija
Suradnja studenata FDMZ-a i udruge Jaglac: Praktična iskustva i podrška zajednici kroz fizioterapiju
Udruga Jaglac, koja djeluje u Orahovici, bila je domaćin trodnevne aktivnosti u kojoj su sudjelovali studenti treće godine prijediplomskog studija fizioterapije Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek (FDMZ). Pod vodstvom asistentica Dorothee Bedeković, mag. physioth., i Meri Reili, mag. physioth., od 13. do 15. studenog održane su različite radionice i vježbe za članove udruge.
Cilj ove suradnje bio je pružiti studentima priliku da primijene svoja znanja u praksi, istovremeno doprinoseći poboljšanju zdravlja i kvalitete života korisnika udruge. Tijekom trodnevnog programa, studenti su organizirali razne vježbe prilagođene potrebama korisnika, te kroz zajednički rad i druženje pokazali kako fizioterapija može imati pozitivan utjecaj na zdravlje i opću dobrobit.
"Rad u udruzi Jaglac bio je izuzetno iskustvo za nas. U ugodnoj i prijateljskoj atmosferi učili smo jedni od drugih i dijelili smijeh. Ovo je sjajan način da studenti razviju profesionalne i socijalne vještine, ali i da osjete važnost rada s ranjivim skupinama", istaknula je asistentica Meri Reili.
Za studente je ovo bila prilika da iz prve ruke osjete stvarne potrebe zajednice i kroz metodičke vježbe steknu vrijedna praktična iskustva koja će im pomoći u daljnjem obrazovanju i karijeri. S druge strane, korisnici udruge Jaglac dobili su priliku sudjelovati u aktivnostima koje pozitivno utječu na njihovo zdravlje i fizičko stanje, što dodatno doprinosi njihovoj inkluziji i osjećaju zajedništva.
Udruga Jaglac izrazila je zahvalnost studentima i njihovim mentoricama, naglašavajući koliko su ovakva druženja važna za obje strane. "Bilo nam je poučno i zabavno, kao i uvijek kada surađujemo s FDMZ-om. Radujemo se budućim susretima i zajedničkim aktivnostima", poručili su iz udruge Jaglac.
Ovakvi programi suradnje između akademskih institucija i udruga značajno pridonose razvoju vještina budućih stručnjaka, ali i osnaživanju zajednice, promovirajući vrijednosti kao što su empatija, timski rad i inkluzija.
