Studenti Fizioterapije u posjetu Udruzi Jaglac: Festival znanosti u znaku zajedništva i pokreta
7. svibnja 2025. 1 min čitanja
Studenti Fizioterapije u posjetu Udruzi Jaglac: Festival znanosti u znaku zajedništva i pokreta U sklopu Festivala znanosti 2025., koji se ove godine održava pod temom
Studenti Fizioterapije u posjetu Udruzi Jaglac: Festival znanosti u znaku zajedništva i pokreta
U sklopu Festivala znanosti 2025., koji se ove godine održava pod temom "Mreža", Udruga Jaglac iz Orahovice ugostila je studente treće godine prijediplomskog studija Fizioterapije s Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek. Održano je veselo i edukativno druženje ispunjeno radionicama, kreativnim zadacima i međusobnim povezivanjem.
Kroz predavanje i niz interaktivnih aktivnosti, sudionici su istraživali kako tjelesna aktivnost ne doprinosi samo tjelesnom zdravlju, već i jačanju osjećaja pripadnosti i međuljudske povezanosti. Radionice su bile raznolike i poticajne: crtalo se i bojalo, pisale su se poruke nade i mogućnosti koje su se spremale u „teglice mogućnosti“, izrađivala se simbolička mreža osobnih odnosa, a sudionici su otvoreno dijelili emocije kroz rečenicu „Kad se krećem, osjećam se...“.
Druženje je završilo u pozitivnom ozračju - pjesmom, plesom i šaljivim imitacijama koje su izazvale mnogo smijeha i radosti među svim prisutnima.
„Radionica je bila i zanimljiva i poučna. Zahvaljujemo se studentima i njihovim mentorima na posjeti, a posebno na toplom pristupu i angažmanu“, poručili su iz Udruge Jaglac. „Veselimo se budućim susretima ispunjenima glazbom, pokretom i veseljem!“
Ova suradnja još jednom je pokazala koliko su međugeneracijsko učenje i društvena uključenost važni za stvaranje inkluzivnijeg i zdravijeg društva.
