OSIT Bjelovar briljirao na Kuglačkom kupu “Golubica 2025” u Vukovaru
13. lipnja 2025. 1 min čitanja
OSIT Bjelovar briljirao na Kuglačkom kupu
OSIT Bjelovar briljirao na Kuglačkom kupu "Golubica 2025" u Vukovaru
Vukovar, 12. lipnja 2025. - Sportski duh, prijateljstvo i slavlje zajedništva obilježili su još jedan nezaboravan događaj - Kuglački kup za osobe s intelektualnim oštećenjima "Golubica 2025.", održan povodom velikog jubileja, 55 godina predanog rada Udruge Golubica iz Vukovara.
Među brojnim sudionicima iz Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije, bila je i Udruga osoba s intelektualnim teškoćama OSIT Bjelovar, koja je s ponosom prihvatila poziv organizatora i postala dio ove izuzetne sportsko-edukativno-zabavne avanture.
Predstavnici - Marina Rašan Mimi, Ilijana Mišić, Ivica Manjkas i Nenad Orešković - ostvarili su sjajne rezultate. U ekipnom dijelu natjecanja, OSIT Bjelovar osvojio je treće mjesto po broju srušenih čunjeva, a posebno se istaknuo Nenad Orešković, koji je individualno srušio čak 44 čunja i time osvojio drugo mjesto te zasluženo ponio srebrni pehar.
„Biti dio ovakvog događaja nije samo čast, već i inspiracija. Atmosfera je bila topla, natjecateljska, ali prije svega prijateljska. Još jednom smo pokazali koliko sport može povezivati, motivirati i dati priliku svima da zablistaju,“ poručili su iz OSIT-a Bjelovar. Veliko hvala domaćinima iz Udruge Golubica iz Vukovara na iznimnoj organizaciji, srdačnom dočeku i neprocjenjivom iskustvu koje ćemo dugo pamtiti.
Nakon natjecateljskog dijela, slavlje se nastavilo u opuštenoj atmosferi - druženjem i osvježenjem u bazenu koje je potrajalo do kasnih večernjih sati.
Još jednom - čestitke cijeloj ekipi OSIT-a Bjelovar na sjajnom nastupu, osvojenim priznanjima i vrijednostima koje svakodnevno žive - zajedništvu, ustrajnosti i otvorenom srcu. Bravo!
