Grad Bjelovar nastavlja blagdansku tradiciju darivanja Udruge OSIT
16. prosinca 2025. 1 min čitanja
Grad Bjelovar nastavlja blagdansku tradiciju darivanja Udruge OSIT U povodu nadolazećih blagdana, Grad Bjelovar i ove je godine nastavio lijepu i već tradicionalnu gestu podrške lokalnoj zajednici. Gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak tom je prigodom uručio prigodnu košaru s, inkluzija i rehabilitacija
Grad Bjelovar nastavlja blagdansku tradiciju darivanja Udruge OSIT
U povodu nadolazećih blagdana, Grad Bjelovar i ove je godine nastavio lijepu i već tradicionalnu gestu podrške lokalnoj zajednici. Gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak tom je prigodom uručio prigodnu košaru s didaktičkim materijalom Editi i Sanji Bohaček, predstavnicama bjelovarske Udruge osoba s intelektualnim teškoćama (OSIT).
Košara ispunjena raznovrsnim didaktičkim i kreativnim materijalima bit će iskorištena u svakodnevnim radionicama koje Udruga provodi sa svojim članovima. Takvi materijali imaju važnu ulogu u poticanju kreativnosti, razvoja motoričkih i socijalnih vještina te jačanju samopouzdanja osoba s intelektualnim teškoćama, a ujedno doprinose kvalitetnijem i sadržajnijem provođenju slobodnog vremena.
Predsjednica Udruge Edita zahvalila je gradonačelniku i Gradu Bjelovaru na kontinuiranoj podršci i prepoznavanju važnosti njihova rada, istaknuvši kako ovakve geste ne znače samo materijalnu pomoć, već i snažnu poruku uključivanja, razumijevanja i solidarnosti.
Gradonačelnik Hrebak tom je prilikom naglasio kako Grad Bjelovar nastoji biti grad jednakih mogućnosti te redovito podupire rad udruga koje svojim djelovanjem unapređuju kvalitetu života najranjivijih skupina građana. „Blagdani su vrijeme darivanja, zajedništva i brige za druge, a upravo ovakve udruge podsjećaju nas koliko je važno biti otvoren, empatičan i uključiv“, poručio je gradonačelnik.
Članovima i djelatnicima Udruge Bjelovar OSIT upućene su želje za puno lijepih i maštovitih kreacija, mnogo zabave u radu te sretne i radosne blagdane, uz poruku da će Grad i ubuduće biti partner i podrška u njihovim aktivnostima.
Foto: Grad Bjelovar
