Članovi UZOSIO Golubica uspješni na Prvenstvu Hrvatske u biciklizmu u Vrlici
8. svibnja 2026. 1 min čitanja
Članovi UZOSIO Golubica uspješni na Prvenstvu Hrvatske u biciklizmu u Vrlici Članovi Udruge za osobe s intelektualnim oštećenjem „Golubica” Vukovar ostvarili su zapažene rezultate na 16. Prvenstvu Hrvatske u biciklizmu za osobe s intelektualnim teškoćama, održanom 7. i 8. svibnja u, inkluzija i rehabilitacija
Članovi UZOSIO Golubica uspješni na Prvenstvu Hrvatske u biciklizmu u Vrlici
Članovi Udruge za osobe s intelektualnim oštećenjem „Golubica” Vukovar ostvarili su zapažene rezultate na 16. Prvenstvu Hrvatske u biciklizmu za osobe s intelektualnim teškoćama, održanom 7. i 8. svibnja u Vrlici, u srcu Dalmatinske zagore. Natjecanje je organizirao Centar za rehabilitaciju „Fra Ante Sekelez”, uz financijsku potporu Zajednice sportskih udruga grada Vukovara.
Boje vukovarske „Golubice” branilo je petero natjecatelja koji su pokazali sportski duh, upornost i odličnu formu. U cestovnoj utrci na 1500 metara nastupili su S.D. u ženskoj te V.M. u muškoj kategoriji, dok su se na dionici od 200 metara natjecali M.B., S.M. i D.B.
Natjecatelji su ostvarili izvrsne rezultate. S.D. osvojila je drugo mjesto u ženskoj kategoriji na 1500 metara, dok je V.M. također osvojio drugo mjesto u muškoj konkurenciji na istoj dionici. Na utrci od 200 metara M.B. je osvojila treće mjesto u drugoj skupini ženske kategorije, dok su S.M. i D.B. bili najbolji u svojim skupinama te osvojili prva mjesta u muškoj konkurenciji.
Osim sportskih uspjeha, članovi „Golubice” iskoristili su vrijeme za druženje, odmor i razgledavanje Sinja, što je dodatno obogatilo ovo sportsko putovanje i stvorilo brojne lijepe uspomene.
Iz Udruge ističu kako se kući vraćaju ponosni i ispunjeni pozitivnim dojmovima, a već se raduju novim sportskim izazovima i susretima. Posebnu zahvalnost uputili su Gradu Vukovaru na financijskoj potpori koja im omogućuje sudjelovanje na ovakvim natjecanjima i nezaboravna iskustva za njihove članove.
