BJELOVAR POKAZAO VELIKO SRCE: Humanitarni koncert za Patrika Goršu ispunio Dom kulture do posljednjeg mjesta
25. ožujka 2026. 2 min čitanja
BJELOVAR POKAZAO VELIKO SRCE: Humanitarni koncert za Patrika Goršu ispunio Dom kulture do posljednjeg mjesta Zajedništvo, empatija i humanost još su jednom pokazali svoju snagu. Na inicijativu Kluba veterana diverzantskog voda Bjelovar i Maria Mikora, u suradnji s Udrugom dragovoljaca, inkluzija i rehabilitacija
BJELOVAR POKAZAO VELIKO SRCE: Humanitarni koncert za Patrika Goršu ispunio Dom kulture do posljednjeg mjesta
Zajedništvo, empatija i humanost još su jednom pokazali svoju snagu. Na inicijativu Kluba veterana diverzantskog voda Bjelovar i Maria Mikora, u suradnji s Udrugom dragovoljaca Domovinskog rata, u Domu kulture u Bjelovaru održan je humanitarni koncert za pomoć u liječenju i rehabilitaciji Patrika Gorše, sina hrvatskog branitelja.
Interes građana bio je izniman, dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta. Bjelovarčani su još jednom dokazali kako znaju stati uz svoje sugrađane kada je najpotrebnije. Uz snažnu podršku publike i velikodušne donacije, prikupljena su značajna sredstva koja će pomoći u daljnjem procesu liječenja i rehabilitacije mladog Patrika.
Emotivnu večer obilježili su nastupi glazbenih sastava Ringišpil i Svadbarski sokak, koji su svojim izvedbama dirnuli publiku,od suza do osmijeha, pa sve do zajedničkog pjevanja i plesa. Pokazalo se kako i kazališna dvorana može postati mjesto radosti, zajedništva i nade.
Patrikova životna priča duboko je dirnula sve prisutne. Rođen kao zdravo i veselo dijete, uvijek nasmijan i zaljubljen u nogomet, Patrik je rano suočen s teškom dijagnozom epilepsije. Od tada započinje dugogodišnja borba njegove obitelji za normalniji život obilježena brojnim pregledima, terapijama i traženjem pomoći, kako u Hrvatskoj, tako i izvan nje.
Nova nada pojavila se 2023. godine kada je u Zagrebu obavljena operacija. Nažalost, uslijedile su teške komplikacije, nakon kojih je Patrik pao u komu. Nakon buđenja prošao je rehabilitaciju u Krapini, a danas se nalazi kod kuće, gdje mu je potrebna stalna njega.
Danas je Patrik gotovo nepokretan, hrani se putem sonde i ne može govoriti. Komunicira tek pogledom i povremenim pokretima ruku. Ipak, iza tih očiju i dalje se krije isti onaj dječak - pun topline, dobrote i životne radosti.
Upravo zato organizatori i sudionici ovog humanitarnog događaja pozivaju sve ljude dobre volje da se uključe i pomognu. Svaka donacija znači korak bliže lakšem i dostojnijem životu za Patrika i njegovu obitelj.
Svi koji žele pomoći, svoje donacije mogu uplatiti na:
IBAN: HR9823900013207865901
Primatelj: Gorša Zlata
Opis plaćanja: Donacija Patrik Gorša
Patrik je član udruge OSIT Bjelovar, a njegova priča još jednom podsjeća koliko su solidarnost i zajedništvo važni, posebno u trenucima kada je najteže.
Bjelovar je ovu večer pokazao ono najljepše lice, lice grada s velikim srcem.
