VEDRAN JUGOVIĆ I MARKO MALENICA U POSJETU UZOSIO GOLUBICA VUKOVAR - DAN ISPUNJEN SPORTOM, ZAJEDNIŠTVOM I RADOSTI
17. veljače 2025. 2 min čitanja
VEDRAN JUGOVIĆ I MARKO MALENICA U POSJETU UZOSIO GOLUBICA VUKOVAR - DAN ISPUNJEN SPORTOM, ZAJEDNIŠTVOM I RADOSTI Udrugu za osobe s intelektualnim oštećenjem
VEDRAN JUGOVIĆ I MARKO MALENICA U POSJETU UZOSIO GOLUBICA VUKOVAR - DAN ISPUNJEN SPORTOM, ZAJEDNIŠTVOM I RADOSTI
Udrugu za osobe s intelektualnim oštećenjem "Golubica" Vukovar posjetili su predstavnici Nogometnog kluba Osijek - kapetan momčadi Vedran Jugović i vratar Marko Malenica. Ovaj susret bio je mnogo više od običnog posjeta - bio je to dan ispunjen osmijesima, sportskim duhom i pravim vrijednostima koje sport nosi sa sobom.
Već pri samom dolasku, vesela energija gostiju ispunila je prostor udruge, donoseći uzbuđenje i radost svim prisutnima. Jugović i Malenica nisu stigli praznih ruku - donijeli su prigodne poklone, kao znak podrške sportašima i članovima udruge, ali i toplu priču o ljubavi prema sportu, timskom duhu i fair playu. Njihova gesta nije samo obradovala okupljene, već je i dodatno osnažila duh zajedništva koji u Golubici svakodnevno živi.
Vrhunac ovog nezaboravnog susreta bila je organizirana mala nogometna utakmica, u kojoj su sudjelovali gosti iz NK Osijeka i članovi udruge. No, ovaj sportski dvoboj bio je daleko više od natjecanja - bio je to simbol inkluzije, prijateljstva i dokaza da sport ne poznaje granice. Svaki dodir lopte, svaki dodani pas i svaki smijeh na terenu bili su podsjetnik na snagu sporta u povezivanju ljudi i stvaranju neizbrisivih uspomena.
„Sport nas uči važnosti timskog rada, podrške i zajedništva. Danas smo ovdje kako bismo podijelili tu ljubav prema igri i pokazali da je nogomet više od natjecanja - to je način povezivanja, stvaranja prijateljstava i širenja pozitivnih vrijednosti“, naglasili su nakon utakmice.
Marko Malenica također nije krio oduševljenje. Vjerujemo da je ovo bilo predivno iskustvo za sve. Vidjeti toliko sreće, strasti i iskrene radosti kod ovih mladih sportaša neprocjenjivo je. Drago nam je što smo imali priliku provesti dan s njima i sigurno se vidimo opet.- naglasili su iz UZOSIO Golubica.
Ovaj događaj još je jednom potvrdio koliko je važno graditi mostove između profesionalnog sporta i zajednice. NK Osijek, kroz ovakve inicijative, ne samo da promiče vrijednosti sporta, već i aktivno sudjeluje u stvaranju društva koje prihvaća, podržava i potiče razvoj svakog pojedinca.
Članovi UZOSIO Golubica Vukovar, njihovi voditelji i volonteri izrazili su veliku zahvalnost Vedranu, Marku i cijelom timu NK Osijek na dolasku, podršci i nezaboravnim trenucima koje su im priuštili. Ovaj posjet ostavit će trajan trag u srcima svih prisutnih, a iščekivanje novih susreta i zajedničkih aktivnosti već je prisutno među članovima udruge.
Sport i prijateljstvo još su jednom pokazali svoju moć - u Golubici se tog dana igralo više od nogometa, igrala se utakmica punog srca!
Izvor fotografija Pixell
